Seber všechno a nevracej nic zpět.

Nejkrásnější pirát byl před lety na dně

27. května 2007 v 14:43 |  ♥Johnny Depp♥
Za to, že Piráti z Karibiku jsou hit, mohou jeho tvůrci děkovat Johnnymu Deppovi. Jeho obsazení do role požerného piráta se ukázalo jako geniální.
Hraje tajemného cizince, ztracené existence, tuláky. Nabízí se srovnání s jeho dětstvím. Není to chlapeček ze spořádané rodiny, vyrůstal na ulici. Rodiče se rozvedli, on skončil jako narkoman a alkoholik. V šestnácti praštil se školou a živil se jako muzikant v nočních klubech. Tehdy by nikdo nevsadil na to, že se z toho povaleče stane jeden z nejžádanějších herců.
Náhodou mu známý dohodil epizodní roli ve filmu. Nezahrál špatně, a tak si ho všimli filmaři, když hledali nové tváře do seriálu 21 Jump Street. Hrál tam šest let. Stal se hvězdičkou, což ale se svou divokou a nezávislou povahou nenáviděl. ,,Myslel jsem, že se z těch blbostí, které tam říkám, pozvracím," řekl později. Díky seriálu se však vyhrabal z nejhoršího. Najednou neměl čas na drogy a pití, koupil si byt, auto, získával známe z jiných prostředí než z barů a klubů.
Zlomem bylo, když počátkem devadesátých let dostal hlavní roli ve filmu Střihoruký Edward. To už se mluvilo o výjimečném talentu a idolu. Smutné oči, zvláštní tvář, rozcuchané vlasy a výraz ztraceného kluka ho vynesly mezi nejžádanější hvězdy. Natočil filmy Don Juan De Marco, Mrtvý muž, Ed Wood, Ospalá díra, Kokain či Z pekla. Úspěšný byl i film Čokoláda, kde hrál romanticky založeného tuláka s podivnou minulostí, který okouzluje hlavní hrdinku.
Většina jeho rolí má něco společného: muž s tajemstvím. Jeho postavy, to jsou svalnatí hrdinové, kteří zachraňují svět. Spíše politováníhodní podivíni, ale přesto chlapíci proklatě přitažlivý. Na otázku, po kom má zvláštní rysy v obličeji, jednou odpověděl, že za to mohou jeho indiánští předci..
Na zajímavosti mu v očích fanynek přidávaly i četné avantýry s řadou slavných hereček. Ve dvaceti se oženil, ale manželství vydrželo velmi krátce. Nejdéle zakotvil u Vanessy Paradise, za kterou se ze Spojených států přestěhoval do Paříže. Nyní, žije klidně a nenápadně. Tvrdí, že nejvíc ho baví vymýšlet, jak vylepšit zařízení bytu. Zvláštní záliba pro muže, který se proslavil coby divoký pirát z Karibiku. Jenže on v rozhovorech říká: ,,Můj život byl bouřlivý, ale dostal jsem se z toho jen díky tomu, že jsem začal pracovat."
Že jeho povaha přesto zůstává vášnivá, divoká a hravá, předvedl při natáčení Pirátů z Karibiku. Kritici se shodují, že film za svůj úspěch vděčí právě Deppovi v roli podivně potrhlého piráta. Film ovlivnil i módní návrháře, kteří v kolekcích na letošní léto zaplavili obchody pruhovanými tričky s pirátskými motivy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama