Seber všechno a nevracej nic zpět.

Nejrychlejší policista Erdogan Atalay v akci

12. června 2007 v 14:47 |  Kobra 11
Jeho revírem je dálnice. Jeho tempo je vražedné. Hlavně pro jeho kolegy.
Jak už jméno napovídá, Erdoganovy kořeny leží v Turecku, odkud pochází jeho otec. Matka j ez Německa, kde se také 22. září 1966 v hannoveru budoucí malý velý muž narodil. Už jako náctiletý věděl, že nejen autem se nejrychleji z bodu A do bodu B dostane přímou cestou, takže když si v osmnácti zatoužil zahrát v divadle, prostě tam nakráčel a zeptal se, jestli se nemůže přidat.
Vzápětí statoval v roli ducha v Aladinovi a kouzelné lampě. Se stejnou přímočarostí se pak zeptal režiséra, jestli může dostat i hlavní roli, ale nějak to nedopadlo, tak raději začal herectví studovat.
,,Moje první auto byl tmavě fialový Mini Cooper za dva tisíce marek. Měl volant potažený kůží a stahovací střechu."
Hrál epizodní role v několika seriálech, svou lásku k jízdě na kolečkových bruslích zúročil ve filmu Smrt in-line, kde jako externí kurýr ujížděl před obviněním z vraždy, a napsal scénář k animáku Alibaba. Ale nic z toho, co udělal (a pravděpodobně ani nic, co teprve udělá), ho neproslavilo víc než role komisaře Semira Gerkhana z dálničního oddělení Kobry 11. To je ten seriál plný aut, která jezdí (rychle), létají (vzduchem) nebo vybuchují (velmi efektně). Kobra je fenomén, který se vysílá ve třiceti zemích světa už jedenáct let. Vzhledem k tomu je spotřeba epizodních herců obrovská (,,Alespoň to není nuda"), poměrně často se mění i hlavní postavy. Jedinou jistotou tak zůstává Atalay. ,,Dokud bude seriál kvalitní, dokud budu fyzicky schopný a dokud budou diváci ochotní na to koukat, zůstanu Semirem," uklidňuje fanoušky.
,,Vzhledem k rychlosti své jízdy jsem zatím přišel o méně bodů, než bych si zasloužil."
Erdogan se rád směje, smysl pro humor prokazuje v každém poskytnutém rozhovoru. Se Semirem má společný kladný vztah k autům, v garáži mu stojí Mini, BNW X5, Spitfire z roku 1969 a Maserati 3.200 GT, moc rád by přidal ještě Ferrari 246 GT. Rád se potápí, poslechne si Robbieho Williamse a pochutná si na špagetách nebo čokoládě. Erdogan je ženatý, má dceru Amiru Paulettu Melisande.
,,Nedávno jsme byli v zoo, chtěl jsem jí ukázat žirafy, ale ona si našla list, držela ho v ruce a byla jím úplně fascinovaná. Uvědomil jsem si, že člověk v životě nepotřebuje pořád jen superlativy.
Krásné video s Erdoganem Atalayem:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronaldinho Ronaldinho | Web | 12. června 2007 v 14:49 | Reagovat

Hlásni prosimtě pro mne v soutěži o nej blog, díky moc - hlásni pro Ronaldinha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama