Seber všechno a nevracej nic zpět.

Jack Sparrow

17. srpna 2007 v 13:23 |  Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly
Kapitánu Jacku Sparrowovi koluje v žilách mořská krev. Údajně se narodil při tajfunu na pirátské lodi, aspoň to tak jeho kamarádi říkají. Nepřátelé se nestarají o to, jestli jeho srdce přečerpává krev, vodu anebo rum. Ti ho chtějí vidět na oprátce nebo ležet na dně moře. Ale Jack vždy dokáže zázračně uniknout z jejich spárů. Díky odvaze, štěstí a mazanosti se vyvlékne i z těch nejošemetnějších situací.

Jak těžké je kormidlovat!
Jack je nejšťasnější za kormidlem Černé perly. Tato loď pro něho znamená mnohem víc než jen ,,kýl, trup, palubu a plachtoví..." je to jeho svoboda. I když se proti němu vzbouří posádka, Jack Sparrow bude vždy kapitán a Černá perla jeho loď.
Potetován a označen!
Pod modrým tetováním vrabce na Jackově pravé paži je vypáleno malé ,,P"-důkaz toho, že byl obviněn z piráctví.
Elizabethin škrtič!
Jack působí jako strašný pirát, který nic nevpustí mezi sebe a svoji svobodu anebo bohactví. Ale není tak zlý, jak se zdá. Jeho hrozba, že Elizabeth zardousí okovy, kterými má spoutané ruce, je finta. Jak by mohl zabít půvabnou ženu, kterou právě zachránil před utonutím????
Vyšňořený!
Jack je tak trošku dandy a jeho oděv na první pohled prozrazuje kapitána. Dlouhé trvanlivé a plátěné kalhoty, námořnické holiny, šerpa vyzdobená uzly ho odlišují od posádky lodě.
Korálky a cetky ve vlasech Jacka byly posbírané po celém světě. Každá z nich mu připomíná jiné dobrodružství.
Když dojde na palubě ke vzpouře, Jackova šavle žřídka zůstává v pochvě.
Oblíbený u dam!
Jackova inteligence, šarm a ušlechtilá povaha z něho dělá oblíbeného společníka. Tak oblíbeného, že mu dokonce dělá potíže zapamatovat si jejich jména a tváře. Třebaže dámy v tavernách Tortugy nepustily Jacka z hlavy, všechny si svorně myslí, že pár facek by mu osvěžilo paměť.
Jo ho ho, nalejte rum!
Pití je jedno z nejoblíbenějších potěšení piráta. Stejně tak jako všichni piráti i Jack věří, že ,,rum tě přenese přes časy, kdy jseš bez peněz, spíš než naopak". Tyto láhve se nezvrhnou ani na houpající lodi.
Rafinovaný Jack!
Výřečnost pomáhá kapitánu Jackovi k tomu, aby si proklestil cestu kolem nejostražitějších hlídek- aspoň na čas. Aby se dostal na palubu Interceptoru, řekne jeho hlídce, že Černá perla může předstihnout kdejakou loď. Zatímco se hlídkující dohadují, jestli Černá perla se svojí posádkou zatracených námořníků vůbec ještě existuje, Jack vklouzne na palubu.
Není úniku??
Kde květnatá slova nezaberou, osvědčují se podvody. Jack drží Elizabeth jako rukojmí, ale je obklopen namířenými bodáky, a tak je téměř jisté, že skončí na šibenici. Naštěstí je nedaleko příhodný nákladní jeřáb se silným lanem, který se dá využít k úniku do bezpečí.
Král zlodějů!
Jack miluje skvosty. Na Isla de Muerta se do nich oblékne. Na krk si zavěsí šňůry perel, ruce si ozdobí prsteny a na hlavu si nasadí zlatou korunu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Áňa Áňa | Web | 20. srpna 2007 v 12:40 | Reagovat

Užila, ale je to smůla, protože prázdninové paličkování bylo na posled,  tak zase až ve škole...Ahoj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama