Seber všechno a nevracej nic zpět.

Pirátův majetek

21. srpna 2007 v 17:59 |  Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly
Jack má několik světských statků, které se váží k jeho jménu. Všechny jsou příliš lehce odcizitelné, prohnatelné nebo spláchnuté z paluby, ale toho, co má, si Jack opravdu váží. Jeho nejpřepychovějším majetkem je jeho loď, Černá perla, zatímco menší předměty, jako je jeho klobouk, mají cenu jen jako vzpomínka na jisté časy. Zbraně jsou nástroji pirátova řemesla, proto je Jack nerad půjčuje. Vzácný kompas je nejtajemnější ze všech jeho věcí. Jack ho neustále sleduje a jen zřídka ho někomu ukazuje.

Magnetický zázrak!
Ačkoliv se zdá, že Jackův kompas je nepoužitelný (střelka nikdy nesměřuje na sever), má nadpřirozené vlastnosti. Nelze ho používat pro navigaci v obvyklém slova smyslu, místo toho svého vlastníka nasměruje k čemukoliv, po čem nejvíce touží. Jack získal kompas před sedmi lety od kněžky voodoo Tia Delma.
Na víčku je vidět mapa nebeské klenby. Stínová středová patka umožňuje, aby kompas sloužil také jako sluneční hodiny.
Na dílky rozdělený kotouč kompasu je z mrožího klu.
Klenuté víčko je vykládano pravým lazuritem.
Bojovný Jack!
Z Jacka se stal zkušený korzár, který se ubrání šavlí i pistolí. Italský mistr šermu ho naučil mnoha svým šermířským fintám - výměnou za ukořistěný náklad čínského hedvábí. Osvojení střeleckého mistrovství trvalo Jackovi trochu déle. Procvičoval se ve střelbě tím, že si bral na mušku prázdné láhve od vína, které házel přes palubní zábradlí Černé perly. Později dokázal zasáhnout devět lahví z deseti.
Sečná zbraň!
Jack má delší šavli než většina pirátů. Pro piráta, který je tak často jako Jack v nějaké šlamastyce, je důležité držet si nepřátelé pořádný kus od těla. Jackův souboj s Barbossou na Isla de Muerta to dokazuje zcela zřetelně.
Koš zadržuje krev kanoucí po ostří a brání potřísnění rukávůa košile.
Jack udržuje čepel nesmírně ostrou.
Rozehřátý střelný prach!
Jack opatruje svou pistoli, ale nikdy nezmáčkne spoušť. Zapřísahal se, že nebude střílet z pistole, leda při poctivém boji s Barbossou. Když Jackův falešný druh vysadil Jacka na pustém ostrově, dal mu pistoli s jedním nábojem - aby se zabil. Ale Jack unikl a po devíti letech se pomstí tím, že Barbossu zastřelí na Isla de Muerta.
Jack každý den čistí a leští hlaveň, aby setřel rez, která se rychle tvoří ve slaném mořském vzduchu.
Díky těžké pažbě, kterou tahle zbraň má, slouží zbraň též jako vražedný kyj.
Neodmyslitelný klobouk!
Každý pořádný pirátský kapitán se bez svého klobouku cítí jako nahý. Jack Sparrow není výjimkou. Černý třírohý klobouk je odřený a vybledlý, ale slouží mu stále dobře, a to jak k ozdobě, tak i k praktickým účelům: Jack do jeho vyklenutého dýnka jednou nabral ze studně nebezpečné štíry a zachránil se před otravou.
Vybledlá kůže je denně vysoušena karibským sluncem a ošlehávána mořskými větry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Áňa Áňa | Web | 21. srpna 2007 v 20:05 | Reagovat

Teda Míšo máš tady fakt zajímavosti!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama