Seber všechno a nevracej nic zpět.

Port Royal

28. srpna 2007 v 15:20 |  Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly
Port Royal byl založen Angličany na východním výběžku Jamajky a nyní je to rušné přístavní město. Byl zbudován kolem pevnosti Charles, největší anglické vládní pevnosti Karibiku. Nebo aspoň jí byla. Po ničivé palbě z kanonů Černé perly se pevnost zančně zmenší - a tím se posílí vláda pirátů.

Doky a hrad!
Pevnost Charles, která se tyčí nad městem, má ochraňovat lodě královského námořnictva zakotvené dole v přístavu. Děla mířící z cimbuří slouží k zastrašení pirátů, kteří křižují v pobřežních vodách. Avšak posádka pevnosti je bezbradná, když Jack s Willem proklouznou na palubu Neohrožené a odplují s ní na moře.
Prospěchářský přístvaní kapitán!
Se svou parukou, brýlemi a třírohým kloboukem vypadá přístvaní kapitán jako loajální služebník krále, ale není všechno tak, jak se zdá. Léta strávená s námořnickou lůzou ho zkazila. Když Jack nabídne malou úplatu, aby jeho návrat zůstal utajen, přístavní kapitán prostě nemůže odolat.
Úplatky pomáhají přístavnímu kapitánovi koupit si přepychové oblečení, které by si ze svého skrovného vládního platu nemohl dovolit.
Kniha lží!
Hlavní kniha přístvního kapitána má zaznamenávat každou loď a každého námořníka, kteří se objeví v doku. Jackova plná hrst šilinků zaručí, že on se v ní neobjeví.
Na rybách!
V přístavišti Port Royal nejde jen o povinnosti. Vždycky je tu čas si trochu zarybařit. Tenhle otrhaný chlapec doufá, že do setmění naloví dost ryb k večeři.
Nákupní horačka!
Obchody nedaleko přístaviště zápasí o prostor s mnoha port royalskými tavernami. Tady může podnikavý kapitán najít vše, co potřebuje, od dehtu pro lodní kýl až po pašovanou krajku pro svojí milenku.
Obchod Udidlo a třmen prodává udidla, uzdy a mnoho dalšího vybavení pro koně, včetně těch z pevnosti Charles.
Kromě běžných léků umí lékárník namíchat i lektvary k zahojení zlomeného srdce či jiné přípravky. Když obchodní lodě zajedou do doku, lékárník má plné ruce práce s prodejem léku proti neštovicím jeho posádce.
Kvůli mnoha plavidlům, která zakotví v Port Royal, je zde neustálý přísun námořníků, kteří se porozhlížejí po pořádném jídle a posteli na noc. Ne všichni hostinští vítají piráti, ale starý Garret u Velryby a vodotrysku ochotně přihmouří obě oči, pokud hosté zaplatí dopředu.
Čerstvé ovoce a stoky!
Přestože tržiště Port Royal jsou plná šťavnatého tropického ovoce, vzduch je nahony vzdálen svěžesti. Městu, jehož velikost se během deseti let zdvojnásobila, prostě systém stok nestačí.
Pašovaný náklad!
Celníci v Port Royal jsou stejně zkorumpovaní jako přístavní kapitán. Výměnou za podíl z lodního nákladu se otočí zády po dobu, co pašeráci vykládají své zboží - bez dovozního cla. Potom pašeráci naloží rum s cukrem, aby ho propašovali dál do Ameriky.
Málem na dně!
Kapitán Jack Sparrow vjíždí do přístavu Port Royal neobvykle, zato majestátně. Vstoupí na dřevěný dok z vrchlu stěžně odcizené rybářské lodě Jolly Mon. Jack doplouvá právě včas - jeho loď pod ním tiše klesá ke dnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orange Orange | Web | 30. srpna 2007 v 18:02 | Reagovat

máš u mě diplomek

2 Áňa Áňa | Web | 1. září 2007 v 10:28 | Reagovat

Máš u mě diplomku. Mimochodem na češtinu budeme mít Vineckou.A ten mladej učitel je pravda(podle Lenky a Lucky),budeme ho mít na tělocvik a je tlustej. Už se na tebe mocinky těším. Ahoj

3 Áňa Áňa | Web | 2. září 2007 v 14:54 | Reagovat

Mimochodem Bára propadla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama