Seber všechno a nevracej nic zpět.

Guvernér Swann

22. září 2007 v 15:41 | Míša |  Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly
Wetherbyho Swanna jmenoval král Anglie a je hrdým guvernérem britské kolonie v Port Royal na pulsující a prosperující Jamajce. Swann je okouzlující a společenský, ale není tajemství, že neumí udržet na uzdě svou vzpurnou dceru Elizabeth, natož celý ostrov!
Ačkoliv je Swannovi v paruce horko a svědí ho z ní hlava, cítí se bez ní neustrojený.
Jeho třírohý klobouk lemují bohatá pštrosí péra.
Milující otec!
Od smrti své ženy vychovává guvernér Swann dceru Elizabeth sám. Z Elizabeth vyrostla krásná mladá dívka, která však svého otce svou vzpurností a nechutí ke slušnému chování obšas dovádí k šílenství.
Bydlení jako u lorda!
Honosné panské sídlo guvernéra Swanna, situované v exkluzivní čtvrti St. Paul, má daleko ke špíně a zchátralosti doků i slumů v Port Royal.
Aristokratický háv!
K vládnutí britské kolonii je třeba značné autority a guvernér Swann se obléká tak, aby udělal dojem. Módní redingot mu ušil londýnský krejčí a nákrčník je z Paříže. Jen škoda, že Swann nevěnuje své práci stejnou pozornost jako svému zavnějšku.
Ačkoliv je Swannovi v paruce horko a svědí ho z ní hlava, cítí se bez ní neustrojený.
Jeho třírohý klobouk lemují bohatá pštrosí péra.
Ve znamení útoku!
Swannův pohodlný svět se převrátí vzhůru nohama, když Černá perla zahájí útok na Port Royal. Piráti přivábeni zlatým medailonkem, který Elizabeth nosí okolo svého krku, vezmou ztečí guvernérovo sídlo. Než se guvernér stihne vrátit do svého polozbořeného domu, jeho dcera už odplouvá z přístavu jako zajatkyně Barbossy.
Pevnost v plamenech!
Pevnost Charles se tyčí nad přístavem a střeží ho před pirátskými útoky. Aspoň tak by to mělo být. Ve skutečnosti však má pevnost děl poskrovnu a její posádce jde lépe výcvik a pochodování než boj. Ubránit se a ochránit obyvatele Port Royal před piráty je nad síly vojáků. Piráti vládnou Karibiku a jejich lodě jsou skvěle vyzbrojené. Když dělové koule ostřelují kamenné zdi pevnosti, hradby už nejsou tím pravým místem pro guvernéra Swanna, který se třese strachy při každém výstřelu.
,,Elizabeth, jsi tam?"
Na palubě Neohrožené Swann nařídí Elizabeth, aby zůstala v bezpečí kapitánské kajuty. Ale podcení odvahu a odhodlání své dcery a zjišťuje, že utekla po navázaných prostěradlech, aby mohla pomoct Willovi.
Cirkus bez paže!
Když Barbossova posádka vyšplhá na palubu Neohrožené, Swann se krčí v kapitánské kajutě. Je brzy odhalen krvežíznivým pirátem a jen taktak unikne jeho sevření. Ale Swannova muka nekončí; k jeho hrůze odpadne útočníkovi během šarvátky paže a oživne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fallen angel Fallen angel | E-mail | Web | 23. září 2007 v 14:52 | Reagovat

Diplomek

2 Áňa Áňa | Web | 23. září 2007 v 18:14 | Reagovat

To nový záhlaví je fakt pěkný...ale kdyby tam nebyl ten právej obrázek.......:o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama