Seber všechno a nevracej nic zpět.

James Norrington

19. listopadu 2007 v 18:41 |  Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly
Loajální služba Jeho Veličenstvu králi Anglie přinesla Jamesi Norringtonovi uznání a společenské postavení. Jako kapitán lodi Jeho veličenstva Střely pronásledoval a zajal některé z nejhorších karibských pirátů. Povýšení na komodora flotily přináší Norringtonovi určité uspokojení, ale stále mu chybí jedna věc, která ho může učinit opravdu šťastným - svatba s Elizabeth Swannovou.
a jeho oblečení
Loď Jeho VeličenstvaStřela!
Norringtonova loď Střela se výborně hodí k pronásledování pirátů v Karibském moři. Je to briga a na obou palubách má zbraně. Díky své konstrukci je rychlá a výborně manévruje, ale Černé perle se nevyrovná.
Loajální hodnostář!
Aby si kapitán v britském námořnictvu udržel autoritu, nemůže si dovolit projevovat před posádkou žádné city. Norrington skrývá své emoce už řadu let, takže i v soukromí se chová odtažitě. K jeho smůle je právě tohle vlastnost, kterou Elizabeth nedokáže vystát.
Popletená pěchota!
Norringtonovu loď střeží červenokabátníci. Koktající Murtogg s Mullroyem však bohužel nadělají víc škody než užitku.
Lesklá ocel!
Na oslavu povýšení daruje guvernér Swann Norringtonovi nový kord. Dokonale vyvážená zbraň, krásně ručně vypracovaná Williamem Turnerem, má rukojeť zdobenou zlatým filigránem.
Na přehlídce!
Ceremoniál Norringtonova povýšení, který se odehrává v pevnosti, je skvělou vojenskou podívanou. Námořníci a pěchota pochodují v dokonalých šicích za zvuků posádkové hudby. Norrington je hvězdou představení. Kdy jindy než teď by měl Elizabeth požádat o ruku?? Naneštěstí její korzet všechno zkazí a ona se v mdlobách zřítí z hradeb do moře.
Trest smrti!
Norrington nikdy nedopustí, aby city ovlivnily jeho mysl pro povinnost. Za pirátství na moři je trest smrti. Jack navíc spáchal mnoho dalších zločinů - například se vydával za duchovního anglikánské církve - takže je nepopiratelně vinen a musí viset. Norrington si vezme ze své krabičky špetku šňupavého tabáku, uchopí pero a podepíše rozsudek.
Oslnivá a žádoucí!
Komodor si je jist, že miluje Elizabeth, ale jsou tu i další důvody, proč se s ní oženit. Může ho představit důležitým londýnským rodinám. A až její otec zemře, Elizabeth zdědí velké jmění.
Poražen v lásce!
Když se Elizabeth postaví na Willovu stranu při pokusu zachránit Jacka, Norringtonovi je jasné, že se svým sokem v lásce prohrál. Svou porážku přijme s noblesou, říká Willovi: ,,Tohle je nádherný kord. Doufám, že jeho tvůrce je stejně starostlivý i v osobním žibotě."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama