Seber všechno a nevracej nic zpět.

Will Turner

14. listopadu 2007 v 19:13 |  Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly
Dokud nepoznal Jacka Sparrowa, byl kovář Will Turner obyčejným řemeslníkem. Jeho život se pohyboval kolem práce a byl platonicky zamilován do ženy, o které věděl, že nikdy nemůže být jeho.
Ale během několika hodin se jeho svět převrátí vzhůru nohama. Ocitne se ve světě pirátů, zvrhlíků, dobrodružství a zrady.
Will umí hodit sekeru s úžasnou přesností.
Nosí kožené boty se stříbrnými přeskami.
Muž, přes palubu!
Will se poprvé setkal s Elizabeth jako malý chlapec. Tehdy byl zachráněn jako trosečník z lodi, kterou napadli piráti. Elizabeth, která se o vyčerpaného chlapce starala, se do něho okamžitě zamilovala - ačkoli ji vylekalo, když u něho našla pirátský medailonek.
Willova šavle!
Will na tuto čepel hrdě vytepal své jméno.
Na rozdíl od obřadní zbraně, kterou vyrobil pro komodora Norringtona, vypadá Willova zbraň jednoduše. Má jen prostou litinovou rukojeť a poloviční koš. Čepel je speciální, samozřejmě. Will použil metodu španělských kovářů, aby byla pevná a zárověń lehká a pružná.
Záhadný medailonek!
Will nosí medailonek se zlověstnou lebkou na tkaničce.
Will věřil, že jeho otec byl poctivá námořník. Aztécký medailonek, který od něho dostal, považuje za lacinou cetku. Proto je šokovaný a zdrcený, když mu Jack odhalí, že jeho otec byl ,,Štruple Bill Turner, dobrej chlap a výbornej pirát.
Stvořeni jeden pro druhého!
I po osmi letech je Will stále mužem Elizabethiných snů. Přestože se mu Elizabeth neostýchá říct, co k němu cítí, její otec by ji sňatek nikdy nepovolil. Guvernérova dcera je příliš dobrá pro pouhého kováře.
Hrdý řemeslník!
V kovárně v Port Royal Will rozdmýchává velké měchy a přikládá drěvěné uhlí do výhně. Výheň rozpaluje ocel do běla. Kování krásného ostří šavle je nevděčná práce; mnoho hodin bušení, ohýbání, broušení a leštění naučilo Willa trpělivosti.
Spáč ve službě!
Přestože Willův mistr John Brown je opilec a zřídkakdy pracuje, kovárna patří jemu, a tak jeho jméno zdobí i zbraně, které Will vyrobí. Brown také shrábne zásluhy za dopadení Jacka Sparrowa po šťastné ráně prázdnou lahví.
Duel s pirátem!
Will se umí ohánět šavlí jako voják. Není divu; poté, co vyková novou zbraň, cvičí s ní celé hodiny. Když objeví Jacka v kovárně, pirátský kapitán a kovář jsou téměř rovnocennými soupeři. ,,Ty se ale vyznáš, to se musí nechat," utrousí Jack na Willovu adresu, když v poslední chvíli odvrátí porážku v souboji akrobatickým kouskem s čepelí.
Věrný spojenec!
Když se Jack octne před katem, Will mu přispěchá zachránit život - přestože sám tím velmi riskuje. Ačkoli Will ví, že se jeho pirát možná oběsí sám, má silný cit pro to, co je správné a co ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama